our logo

FACE to FACE THERAPIA
Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Feature image

BİREYSEL TERAPİ

Bireysel terapi nedir?
Bireysel terapi; sizi rahatsız eden konular hakkında konuşmak amacıyla düzenli olarak bir terapistle görüşme sürecidir. Terapi size pek çok yönden fayda sağlayabilir. Aklınızı kurcalayan her şeyi, rahatça ve yargılanma korkusu yaşamadan konuşabileceğiniz güvenli bir alan sağlar.

Terapistiniz, sizi yargılamak ya da size fikir bildirmek için değil, aklınızdan geçenleri dinlemek ve sıkıntılarınızı hafifletecek yollar bulmanıza yardımcı olmak amacıyla oradadır. Bu durum kendinize, düşünce ve davranış modellerinize ve başkalarıyla olan ilişkinize dair farkındalık kazanmayı içerebilir.

Bu farkındalık kulağa basit bir kazanım gibi gelse de, hafifletici ve özgürleştirici etkisi yadsınamaz. psikoterapi, mutsuz olunan zamanlarda içine düşülen sıkıntı ve sıkışmışlık hislerine yönelik yeni ve farklı düşünme yolları sunar. Hatta istediğiniz ve çabaladığınız takdirde, hayatınızda köklü değişikliklerin meydana gelmesini de sağlayabilir.

Eğer sıkıntı içinde hissediyorsanız ve sorunlarla baş etme konusunda zorlanıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve destek isteyebilirsiniz.

Psikoterapi hangi konularda yardımcı olabilir?
Terapi birçok soruna yardımcı olabilir. Bazı kişiler daha belirli konularda destek almak isterken bazıları daha genel sıkıntılar ya da hislerle mücadele ediyor olabilirler . Merkezimizde danışanlarımıza yardımcı olduğumuz en yaygın sorunlar şunlardır:
*İlişki problemleri
*Depresyon
*Korku ve anksiyete (kaygı)
*Öfke kontrolü
*Travma sonrası stres
*Panik ataklar
*Özgüven ile ilgili zorluklar
*Duygu durumunda dalgalanmalar ve davranış bozuklukları
*Cinsel zorluklar
*Stres
*Hoşnutsuzluk ve tatminsizlik

Hangi terapi çeşitlerini uyguluyoruz?
Merkezimizde psikanaliz, psikanalitik psikoterapi ve psikodinamik terapi başta olmak üzere, çeşitli yönelimlerde terapi hizmeti sunuyoruz. Farklı yöntem ve yaklaşımlar kullanılsa da, psikoterapinin her türü, danışanların yaşadıkları sorunları anlamlandırmalarına ve bu sorunlarla baş etmelerine yardımcı olmayı hedefler. Ayrıca travmatik bir deneyim sebebiyle bize başvurulan durumlarda EMDR adı verilen bir terapi tekniği uygulayabiliyoruz. Bu hassas teknik, danışanların travmatik olayları yeniden işlemesine ve aşabilmesine yardımcı oluyor.

Bazı terapistler birden fazla yönelimden bir arada faydalanarak, danışanın ihtiyacına göre farklı yönelimlere ağırlık verebilirler. Bu konuyu terapi sürecinde terapistinizle görüşebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi veya randevu almak için ve her türlü sorularınız için bize buralardan ulaşabilirsiniz:

Telefon Numaralarımız:
0212 325 75 35
0532 153 43 69

E-posta için burayı tıklayınız.


Bireysel Terapi. couples-therapy-he

ÇİFT TERAPİSİ

Çift Terapisi (İlişki terapisi) nedir?
İyi bir ilişki, iki tarafın da isteklerinin ve ihtiyaçlarının dengelendiği bir ilişkidir. Bu hassas dengeye ulaşmak ve bunu sürdürmek zor olduğundan, ilişkilerde sorunların ortaya çıkması da olağandır. Bir ilişkide sıkıntılar yaşanıyorsa, yapılacak en doğru şey bu sıkıntılarla ilgili konuşmaktır. Fakat maalesef, bazı durumlarda, kişiler duygularını deneyimlemek ve paylaşmak yerine onları bastırabilir veya bu duyguları öfkeye dönüştürerek ifade edebilir. Bunun sonucunda da ilişki, tarafların birbirleriyle iletişim kuramadığı ve sürekli birbirine sinirlendiği bir yapı haline gelebilir.

İlişkide yaşanan sorun ve bu sorunun kaynağı fark etmeksizin, yapıcı bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olabilir ve partnerinizle birlikte bir çözüm yolu üzerinde çalışabiliriz. Zaman zaman üzerinde konuşulması zor olan (aldatma vb.) konular olabilir, fakat uzman bir terapist eşliğinde bu konuların konuşulması, ilişkinin gidişatı için faydalı olacaktır.

Romantik ilişkilerde sıkıntı yaşayan çiftlerle çalıştığımız gibi; ebeveyn ve çocuklar, arkadaşlar, aile üyeleri ve iş arkadaşları ile yaşanan problemler üzerinde de çalışıyoruz. Herhangi bir ilişkinizde zorluk yaşıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlişkilerde yaşanan hangi sorunlarda size yardımcı olabiliriz?
Her insan da, her ilişki de özel ve benzersizdir fakat çiftlerle, ailelerle ve bireylerle çalışırken karşılaştığımız bazı ortak sorunlar şunlardır:
*Sürekli kavga eden partnerler
*İlişkide yakınlığın kaybedilmesi
*Yeni doğan çocuk ile başlayan aile içi çatışma
*Çocuk sahibi olup olmama konusunda çatışma
*Bağlanma korkusu
*Taraflardan birinin veya her ikisinin yaşadığı cinsel sıkıntılar
*İlişkide yaşanan fiziksel veya duygusal istismar
*Alkol, madde, kumar bağımlılığı sebebiyle yaşanan zorluklar
*Ebeveyn ve çocuklar arasında çatışma
*Aile içi çatışmalar/iletişim sorunları
*Meslektaşlar arasındaki çatışmalar, iş yeri zorbalığı

İlişki sorunları için hangi terapi seçeneklerini sunuyoruz?
Partneriyle sorun yaşayan çiftlerimize çift terapisi almalarını öneriyoruz. İlişkilerinde mutsuz hissetmelerine rağmen, herhangi bir sebepten partnerleriyle birlikte terapiye katılma konusunda rahat hissetmeyen danışanlarımıza ise bireysel terapi alternatifini sunuyoruz.

Ayrıca, cinsel zorluklar yaşayan çiftler için cinsel terapi ve aile problemleri yaşayan danışanlarımıza ise aile terapisi gibi seçenekler öneriyoruz.

İlişki ve aile terapisi ile ilgili daha detaylı bilgi veya randevu almak için ve her türlü sorularınız için bize buralardan ulaşabilirsiniz:

Telefon Numaralarımız:
0212 325 75 35
0532 153 43 69

E-posta için burayı tıklayınız.


click
©2023 Melike Kayhan is powered by WebHealer
Cookies are set by this site. To decline them or find out more visit our cookie page