our logo

FACE to FACE THERAPIA
Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Feature image

BİREYSEL TERAPİ

Bireysel terapi nedir?
Bireysel terapi; sizi rahatsız eden konular hakkında konuşmak amacıyla düzenli olarak bir terapistle görüşme sürecidir. Terapi size pek çok yönden fayda sağlayabilir. Aklınızı kurcalayan her şeyi, rahatça ve yargılanma korkusu yaşamadan konuşabileceğiniz güvenli bir alan sağlar.

Terapistiniz, sizi yargılamak ya da size fikir bildirmek için değil, aklınızdan geçenleri dinlemek ve sıkıntılarınızı hafifletecek yollar bulmanıza yardımcı olmak amacıyla oradadır. Bu durum kendinize, düşünce ve davranış modellerinize ve başkalarıyla olan ilişkinize dair farkındalık kazanmayı içerebilir.

Bu farkındalık kulağa basit bir kazanım gibi gelse de, hafifletici ve özgürleştirici etkisi yadsınamaz. psikoterapi, mutsuz olunan zamanlarda içine düşülen sıkıntı ve sıkışmışlık hislerine yönelik yeni ve farklı düşünme yolları sunar. Hatta istediğiniz ve çabaladığınız takdirde, hayatınızda köklü değişikliklerin meydana gelmesini de sağlayabilir.

Eğer sıkıntı içinde hissediyorsanız ve sorunlarla baş etme konusunda zorlanıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve destek isteyebilirsiniz.

Psikoterapi hangi konularda yardımcı olabilir?
Terapi birçok soruna yardımcı olabilir. Bazı kişiler daha belirli konularda destek almak isterken bazıları daha genel sıkıntılar ya da hislerle mücadele ediyor olabilirler . Merkezimizde danışanlarımıza yardımcı olduğumuz en yaygın sorunlar şunlardır:
*İlişki problemleri
*Depresyon
*Korku ve anksiyete (kaygı)
*Öfke kontrolü
*Travma sonrası stres
*Panik ataklar
*Özgüven ile ilgili zorluklar
*Duygu durumunda dalgalanmalar ve davranış bozuklukları
*Cinsel zorluklar
*Stres
*Hoşnutsuzluk ve tatminsizlik

Hangi terapi çeşitlerini uyguluyoruz?
Merkezimizde psikanaliz, psikanalitik psikoterapi ve psikodinamik terapi başta olmak üzere, çeşitli yönelimlerde terapi hizmeti sunuyoruz. Farklı yöntem ve yaklaşımlar kullanılsa da, psikoterapinin her türü, danışanların yaşadıkları sorunları anlamlandırmalarına ve bu sorunlarla baş etmelerine yardımcı olmayı hedefler. Ayrıca travmatik bir deneyim sebebiyle bize başvurulan durumlarda EMDR adı verilen bir terapi tekniği uygulayabiliyoruz. Bu hassas teknik, danışanların travmatik olayları yeniden işlemesine ve aşabilmesine yardımcı oluyor.

Bazı terapistler birden fazla yönelimden bir arada faydalanarak, danışanın ihtiyacına göre farklı yönelimlere ağırlık verebilirler. Bu konuyu terapi sürecinde terapistinizle görüşebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi veya randevu almak için ve her türlü sorularınız için bize buralardan ulaşabilirsiniz:

Telefon Numaralarımız:
0212 325 75 35
0532 153 43 69

E-posta için burayı tıklayınız.


click
©2018 Melike Kayhan is powered by WebHealer
Cookies are set by this site. To decline them or find out more visit our cookie page