our logo

FACE to FACE THERAPIA
Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Feature image

ÇİFT TERAPİSİ

Çift Terapisi (İlişki terapisi) nedir?
İyi bir ilişki, iki tarafın da isteklerinin ve ihtiyaçlarının dengelendiği bir ilişkidir. Bu hassas dengeye ulaşmak ve bunu sürdürmek zor olduğundan, ilişkilerde sorunların ortaya çıkması da olağandır. Bir ilişkide sıkıntılar yaşanıyorsa, yapılacak en doğru şey bu sıkıntılarla ilgili konuşmaktır. Fakat maalesef, bazı durumlarda, kişiler duygularını deneyimlemek ve paylaşmak yerine onları bastırabilir veya bu duyguları öfkeye dönüştürerek ifade edebilir. Bunun sonucunda da ilişki, tarafların birbirleriyle iletişim kuramadığı ve sürekli birbirine sinirlendiği bir yapı haline gelebilir.

İlişkide yaşanan sorun ve bu sorunun kaynağı fark etmeksizin, yapıcı bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olabilir ve partnerinizle birlikte bir çözüm yolu üzerinde çalışabiliriz. Zaman zaman üzerinde konuşulması zor olan (aldatma vb.) konular olabilir, fakat uzman bir terapist eşliğinde bu konuların konuşulması, ilişkinin gidişatı için faydalı olacaktır.

Romantik ilişkilerde sıkıntı yaşayan çiftlerle çalıştığımız gibi; ebeveyn ve çocuklar, arkadaşlar, aile üyeleri ve iş arkadaşları ile yaşanan problemler üzerinde de çalışıyoruz. Herhangi bir ilişkinizde zorluk yaşıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlişkilerde yaşanan hangi sorunlarda size yardımcı olabiliriz?
Her insan da, her ilişki de özel ve benzersizdir fakat çiftlerle, ailelerle ve bireylerle çalışırken karşılaştığımız bazı ortak sorunlar şunlardır:
*Sürekli kavga eden partnerler
*İlişkide yakınlığın kaybedilmesi
*Yeni doğan çocuk ile başlayan aile içi çatışma
*Çocuk sahibi olup olmama konusunda çatışma
*Bağlanma korkusu
*Taraflardan birinin veya her ikisinin yaşadığı cinsel sıkıntılar
*İlişkide yaşanan fiziksel veya duygusal istismar
*Alkol, madde, kumar bağımlılığı sebebiyle yaşanan zorluklar
*Ebeveyn ve çocuklar arasında çatışma
*Aile içi çatışmalar/iletişim sorunları
*Meslektaşlar arasındaki çatışmalar, iş yeri zorbalığı

İlişki sorunları için hangi terapi seçeneklerini sunuyoruz?
Partneriyle sorun yaşayan çiftlerimize çift terapisi almalarını öneriyoruz. İlişkilerinde mutsuz hissetmelerine rağmen, herhangi bir sebepten partnerleriyle birlikte terapiye katılma konusunda rahat hissetmeyen danışanlarımıza ise bireysel terapi alternatifini sunuyoruz.

Ayrıca, cinsel zorluklar yaşayan çiftler için cinsel terapi ve aile problemleri yaşayan danışanlarımıza ise aile terapisi gibi seçenekler öneriyoruz.

İlişki ve aile terapisi ile ilgili daha detaylı bilgi veya randevu almak için ve her türlü sorularınız için bize buralardan ulaşabilirsiniz:

Telefon Numaralarımız:
0212 325 75 35
0532 153 43 69

E-posta için burayı tıklayınız.


click
©2018 Melike Kayhan is powered by WebHealer
Cookies are set by this site. To decline them or find out more visit our cookie page