our logo

FACE to FACE THERAPIA
Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Melike Kayhan, İlke Kadıoğlu Sienkiewicz. melke kayhan

MELIKE KAYHAN

Psikanalist (CP-UK), Psikanalitik Psikoterapist (UKCP – PA), Çift ve Aile Terapisti

Hakkında:
Psikanaliz ve psikanalitik psikoterapi eğitimlerini Londra’daki Philadelphia Association’da tamamlayarak psikanalist unvanı aldı ve bu sürede Hampstead’de terapist olarak çalıştı. 2013 yılında İstanbul’a dönüşünün ardından bir süre Evlilik Terapileri Enstitüsü’nde çalıştıktan sonra 2014 yılında Face to Face Therapia Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi’ni kurdu.

Aynı zamanda bir çift terapisti olarak ilişki sorunları ve cinsel yaşamda karşılaşılan sorunlar ile yoğun olarak çalışmakla birlikte, depresyon, kaygı, panik atakları, obsesif kompulsif bozukluk ve şizofreni gibi konularda yetişkin ve ergenlerle çalışmalar yaptı. Ayrıca travma ve diğer kaygı temelli sorunların terapisinde kullanılan EMDR yöntemi uygulayıcısıdır.

Melike Kayhan psikoterapiyi, kendimizi yıkıcı davranış ve düşünce kalıplarından özgürleştirmemiz olarak tanımlar. Bu davranışlar, fiziksel ya da duygusal olarak tehdit edici durumların karşısında edinilmiş olabilir ve genellikle çocuklukta oluşur. Ne yazık ki bunları ileriki yaşama taşırsak, büyümemizi /gelişimimizi, yaratıcılığımızı ve duygusal olarak doyurucu ilişkiler kurmamızı engelleyebilir. Terapistin hedefi kişilerin bu davranışların farkında olmasına yardımcı olmak ve bunların kısıtlayıcı etkisi altında kalmak zorunda olmadığını anlamalarına yardımcı olmaktır.

Bize zarar veren şeylerin ne olduğunu ve bunların neden zarar verdiğini anladığımız zaman çıkmazdan kurtulmak, değişmek ve bizi gerçekten mutlu eden şeylerin peşinden gitmek mümkün olur.

Çalışma alanları:
Yetişkin bireylerle bireysel terapi, çift ve aile terapisi, cinsel terapi, e-Terapi. EMDR

Yönelim:
Psikanaliz ve psikanalitik psikoterapi yönelimlerinden faydalanarak yetişkin bireylerle çalışmakta, aynı zamanda çiftlere de psikanalitik çift terapisi uygulamaktadır.

Üyelikler:
•Philadelphia Association (PA),
•United Kingdom Council for Psychotherapy (UKCP),
•Council for Psychoanalysis and Jungian Analysis College
•College of Psychoanalysts-UK (CP-UK).Melike Kayhan, İlke Kadıoğlu Sienkiewicz. ilke

İLKE KADIOĞLU SIENKIEWICZ

Klinik psikolog, Psikoterapist, Çift terapisti

Hakkında:
2006 yılında Bilgi Üniversitesi’nin psikoloji bölümünden mezun oldu. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde, APA (American Psychology Association) tarafından akredite edilmiş olan American School of Professional Psychology, Argosy University’de, klinik psikoloji üzerine yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 2012 yılında doktorasını tamamlayarak psikolog doktor unvanı; 2014 yılında da California eyaletinde klinik psikolog olarak terapötik uygulama lisansını aldı.

Klinik pratiğe ek olarak İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi psikoloji bölümünde Doktor Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır.
Kariyer sürecinde kanser teşhisi almış çocuklarla ve aileleriyle, bireysel terapi ve grup terapisi uygulayarak çalıştı. Aynı zamanda çeşitli etnik kökenlerden ve çeşitli gelir düzeylerinden farklı kişilerle; travma, intihar düşünceleri, kaygı, duygudurum bozuklukları ve psikoz konularında çalışma deneyimi oldu.

Çalışma alanları:
Yetişkin bireyler ile bireysel terapi, çift terapisi, grup terapisi, E-terapi

Yönelim:
Ağırlıklı olarak psikodinamik yaklaşım ve duygu odaklı çift terapisi yönteminden faydalanarak yetişkin bireylere ve çiftlere psikoterapi sunmaktadır. Bunların yanında ihtiyaç duyulduğunda bilişsel davranışçı terapi yöneliminden de faydalanmaktadır.


click
©2021 Melike Kayhan is powered by WebHealer
Cookies are set by this site. To decline them or find out more visit our cookie page