our logo

FACE to FACE THERAPIA
Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

A. Eren Günsan, Özen Bağbaşlıoğlu. eren gunsan

A. EREN GÜNSAN

Klinik Psikolog, Psikoterapist, Çift ve Aile Terapisti

Hakkında:
Onur derecesiyle mezun olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ndeki lisans eğitiminin bir bölümünde University of Mannheim’da eğitimine devam etti. IFTA (International Family Therapy Association) akreditasyonuna sahip İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çift ve Aile Terapisi bölümünü, “Kadınların Psikosomatizasyon (psikolojik kökenli bedensel şikayetler) Gösterme Eğilimi ile İlişki Tatminleri, Duygusal İşleme Kapasiteleri ve Yaşam kaliteleri Arasındaki İlişki” başlıklı tezi ile tamamladı.

Çeşitli araştırma projelerinde farklı kademelerde yer aldı ve uzmanlık eğitimi sırasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde bireysel (yetişkin/ergen) psikoterapi çalışmaları, çift ve aile terapileri yaptı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını sürdürmekte ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Programı’nda çalışmaktadır.

Çalışma alanları:
Yetişkin bireyler ile bireysel terapi, çift ve aile terapisi

Yönelim:
Psikodinamik-sistemik (entegratif) yaklaşımı temel alarak çalışmaktadır.
A. Eren Günsan, Özen Bağbaşlıoğlu. ozen bag

ÖZEN BAĞBAŞLIOĞLU

Klinik psikolog, Psikoterapist

Hakkında:
Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldu, daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı bitirerek klinik psikolog unvanını aldı. Yüksek lisans programı kapsamında psikodinamik psikoterapi eğitimini tamamladı.

Çalışma sürecinde özel bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde otizmli, zihinsel engelli ve öğrenme güçlüğü bulunan bireylerle ve onların aileleriyle bireysel çalışmalar ve grup çalışmaları sürdürdü. Daha sonra yüksek lisans programı kapsamında Yedikule Sırp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde stajyer klinik psikolog olarak gözlem ve uygulama yaptı. Burada yatılı serviste tedavi gören hastalarla çeşitli grup çalışmaları sürdürdü, test ve değerlendirme çalışmaları yürüttü. Ayrıca burada yetişkin bireylerle bireysel psikoterapi yapmaya başladı.

Psikodinamik yönelimi esas alarak çalışmalarına devam etmekte ve psikoterapi sürecinde; bilinçdışı süreçleri anlayarak ve içgörü kazanarak geçmiş yaşantıyı yeniden anlamlandırmanın, iç çatışmaların çözümünde önemli bir yeri olduğuna inanmaktadır.

Çalışma alanları:
Yetişkin bireyler ile bireysel psikoterapi

Yönelim:
Psikodinamik yönelimden faydalanmaktadır.


click
©2021 Melike Kayhan is powered by WebHealer
Cookies are set by this site. To decline them or find out more visit our cookie page