our logo

FACE to FACE THERAPIA
Psikolojik Danışmanlık ve Evlilik Terapileri Merkezi

Feature image

CİNSEL SORUNLAR

Cinsel yaşamda karşılaşılan sorunlar nelerdir?
Kişilerin ve/veya partnerlerinin, cinselliğin herhangi bir kısmından/aşamasından doyum sağlayamaması, cinsel yaşamda sıkıntılara yol açabilir. Bu sıkıntılardan bazıları isteksizlik, zevk alamama, ereksiyon sorunları, erken boşalma, ağrılı birleşme, vajinismus gibi durumlar olabilir. Cinsel yaşamdaki sorunlara etki eden fizyolojik ya da psikolojik etmenler olabileceği gibi, ikisi birlikte de etki edebilir.

Cinsel yaşamda karşılaşılan sıkıntılar, kişilerin hayatını ve ilişkilerini olumsuz etkileyebilir. Bu konuda yaşanan zorluklar için bir uzmana başvurulması, doğru desteğin sağlanması için önemlidir.

Cinsel terapiye ihtiyacım var mı?
Çoğu kişi, hayatlarında en az bir kez cinsellikle ilgili bir sorunla karşılaşır. Yaşanan sıkıntı devamlılık gösteriyorsa, kişiler veya partnerleri için sorun teşkil ediyorsa, bu konuda destek alınması faydalı olacaktır.

Cinsel yaşamdaki sıkıntıların fiziksel temelleri de olabilmektedir. Bu konuda bir tıp uzmanına başvurmak da yararlı olabilir.

Cinsel sorunlar konusunda nasıl bir destek sağlıyoruz?
Bazı cinsel sorunlar için adım adım ilerleyen yapılandırılmış terapi teknikleri kullanılabilir ve bunların sonucunda sorunlar tamamen ortadan kalkabilir. Fakat cinsellikle ilgili sıkıntılar, çoğu zaman ilişkideki çözülememiş ya da su yüzüne çıkmamış sorunlardan kaynaklanır. Partnerinizle birlikte devam edeceğiniz cinsel terapi ya da çift terapisi sürecinde ilişkiye dair daha derinlemesine sorunlara değinilebilir.

Daha ayrıntılı bilgi veya randevu almak için ve her türlü sorularınız için bize buralardan ulaşabilirsiniz:

Telefon Numaralarımız:
0212 325 75 35
0532 153 43 69

E-posta için burayı tıklayınız.


click
©2023 Melike Kayhan is powered by WebHealer
Cookies are set by this site. To decline them or find out more visit our cookie page